Elképesztő dokumentumfilm
Tiéd a filmvászon! címmel tartott filmklubot a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium médiaműhelye az elmúlt év diákfilm terméséből. Bemutatták Tóth László 11. e osztályos tanuló produkcióját is, mely a város főterének másfél évig tartó felújítását dokumentálja. Majd 10 órányi nyersanyagból és több száz fotóból készült a negyedórás film.
A súgógépet is kipróbálhatták
Gyakorlaton voltak a nyíregyházi Médiacentrumban a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium diákjai. A médiaműhely tagjai élesben ismerhették meg a helyi hetilap és a nyiregyhaza.hu szerkesztését. Részt vehettek a televíziós híranyagok forgatásán, utómunkálatain, sőt kipróbálhatták a műsorvezetők állandó segítségét, a súgógépet is.
Angliában jártunk
Bocskais diákok a Tehetség Piactér-programban
Tizenhárom szerencsés diák vehet részt a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnáziumból a MATEHETSZ Tehetség Piactér pályázatán az idei évben. Az iskola nagy létszámmal képviselteti magát a programban, amelynek keretein belül minden résztvevő kap egy mentort, aki támogatást nyújt nekik tehetségük kibontakoztatásában. Eredményes együttműködést kívánunk!
A sorok közül bújnak elő a tehetségek
„Hé, te is olvastad, hogy tetszett?” Ez a teljesen hétköznapi mondat volt az elindítója egy olyan kezdeményezésnek, mely egyedi manapság a középiskolákban. Egy önképzőkörnek, amely a múlt héten tartotta ötvenedik találkozóját a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnáziumban.
Két éve vettem észre, hogy milyen sok diák kezében van könyv a folyosón, és hogy hányan olvasnak az iskola udvarán szép időben. Arra gondoltam, milyen jó lenne ezeket az embereket összehozni, hogy kibeszélhessék magukból az olvasmányélményeiket, és esetleg másoknak is átadhassák azokat. Így indítottam útjára az akkor még Olvasókörnek nevezett csoportot 2013 októberében öt taggal, akik között volt 11 éves, és 17 éves is. Azzal teljesen tisztában voltam, hogy ha ezt szakkörként ajánlom a diákoknak, akkor azonnal a kötelező feladatok és egy tanár felügyelete fog eszükbe jutni. Pontosan ez volt az, amit el akartam kerülni, így végül egy jó barátom segítségével ketten vettük át a „pedagógusi szerepet”.
Boncolástól a pszichológiáig - képgaléria
Félegyházi Andrea dietetikus-jelölt és Pálóczi Brigitta betegápolást hallgató előadása az egészségügyi karokról
Gergely Adrienn a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karáról tart ismertetőt
Dr. Török Éva tanársegéd a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar képzési programjáról tájékoztatja a diákokat
Boncolástól a pszichológiáig
5 nap, 51 előadó, több száz érdeklődő - számokban így jellemezhető a január utolsó napjaiban megrendezett Pályaorientációs hét a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnáziumban. A már nyolcadik alkalommal megtartott, a tanulók továbbtanulását segítő eseménysorozat nagy népszerűségnek örvendett a felsőbb éves diákok körében. Jó gyakorlatunk az Új Nemzedék Plusz bázisiskolai programjában is szerepel.
Képekben: Pályaválasztástól az igazgatói székig
„Lehetetlent nem ismerek, a csodára várni kell… néhány napot” Jánosi Imre vállalkozó
Az est házigazdája Ábrók Kamilla, vendégeink Jánosi Imre és Fülep Zsolt vállalkozók, szervezőtanár Molnárné Kövér Ibolya
„ A csúcsra fel kell kapaszkodni, mert oda az embert fel nem viszik”. Jánosi Imre vállalkozó
„Ha elmész egy lehetőség mellett és nem veszed fel, felveszi más” Fülep Zsolt üzletember
„Pályaválasztástól az igazgatói székig”
„Pályaválasztástól az igazgatói székig”
Sikeres szülői életpályákat bemutató foglalkozáson vehettek részt január 27-én a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulói. A találkozó egy három alkalomból álló sorozat nyitánya volt a MATEHETSZ "Tehetséghidak – csoportos tehetségsegítő tevékenységek megvalósítása" című projektjén belül. Ez a program azért jött létre, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok minél szélesebb rálátást kapjanak a munka világára.