Sport - megállás nélkül
Már hagyománya van a sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumban annak a sportrendezvénynek, aminek keretében 15 órán át hódolhatnak ilyen jellegű szenvedélyüknek tanáraink és diáktársaink. Ezen a napon fontos az egészségre való nevelés is, így a programok sorát az órák után egy belgyógyász, gasztroenterológus szakorvos előadása indította. Ezzel egy időben megkezdődtek a tornatermében a mérkőzések. Kosárlabda, kézilabda, asztalitenisz, röplabda, floorball, tollaslabda.
Nyelvi labor: hatékonyabb tanulás az ÁVG-ben
A sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumban nagy számban tesznek sikeres közép- és felsőfokú nyelvvizsgát a diákok. Az iskola egyik legfontosabb szándéka, hogy az idegen nyelv területén tehetséges fiataloknak a gyakorlatban is jól használható nyelvet oktassanak. Az eredményes nyelvvizsgák mellett különböző versenyeredmények, nemzetközi projektekben való részvétel is bizonyítja az oktatás hatékonyságát. Egy pályázatnak köszönhetően az iskola 15 tantermi notebookkal gazdagodott. A modern kor eszközei meghozzák a kedvet a tanuláshoz is, ezáltal több sikert érnek el a vizsgákon.
Tehetséggondozás sokszínű zenével
Iskolánkban, a sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumban a diákok számára filharmóniai hangverseny-sorozatot rendeztek. Eddig összesen két produkciót láthattak oktatási intézményünk diákjai. Ennek a Makovecz Imre tervezte iskolánk aulája adott helyet. A program célja, hogy korosztályunk megismerjen számos zenei műfajt. Ennek fontos szerepe van általános műveltségünk fejlesztésében.
A program első előadásaként februárban a David Klezmer Band mutatkozott be. A klezmer zene sajátos hangzásvilágát hozták közelebb ehhez a korosztályhoz. Felvillantották a közép-kelet-európai zsidó zene és a modern mai stílusok ötvözetét is. A hagyományos zsidó dallamok, az improvizatív szólók mellett tréfás show-elemek is beépültek a műsorba.
Tehetséggondozás: középpontban a vers
A Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium tehetségpályázatának köszönhetően két szakkör is működik az intézmény falai között.
Az egyik műhelyfoglalkozáson a média világa iránt érdeklődő fiatalok vehetnek részt, a másikban pedig azok a diákok, akik elsősorban humán beállítottságúak. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a szakkör tagjai az irodalmat és a verseket állították a foglalkozások középpontjába.
A szakkör vezetője Dusicza Erika igazgatóhelyettes elmondta, hogy a vers sokkal több mindenre ad lehetőséget. Nem csupán az irodalom, az adott költő jobb megismerését teszi lehetővé vagy éppen a színészi képességekkel rendelkező tehetségét segít kibontakoztatni, hanem az életben való fellépést is segíti. Egy-egy versmondással olyan képességekkel gazdagodhat egy fiatal: mint a határozottság, a magabiztosság, ami a későbbiekben, például egy állásinterjún előnyhöz juttathatja majd a diákot.