Sóhajpalota és Arturo Ui
A 26. alkalommal megrendezett Országos Diákszínjátszó Találkozó helyi megmérettetésén a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium 6 csoporttal vett részt. A drámatagozatosoknak ez az időszak rendkívüli. A csoportok megmutathatják magukat, és egymás produkcióit is meg lehet tekinteni. Nem is véletlen, hogy teltházzal játszották az előadásokat.
A Vörösmarty tehetségei több különdíjat is bezsebelhettek, és két produkció úgynevezett diplomát is kapott. Ezt a minősítést az iránymutató és innovatív elemeket tartalmazó előadások kaphatják, melyek a zsűri értékelése szerint szakmai minőségüknél fogva példaértékűek lehetnek a találkozón résztvevő csoportok számára.
Az egyik produkció a 11. d. előadása volt. Perényi Balázs rendezésében vitték színre Szabó Magda Sóhajpalota c. művét. A másik diplomás munka a 12. d. darabja volt. Papp Dániel álmodta színpadra Bertold Brecht Állítsátok meg Arturo Uit! c. drámáját. A létrehozásban Pap Gábor is közreműködött.
Színjátszók viadala
26. alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínjátszó Találkozót, amelyre Különböző színpadi produkciókkal lehetett nevezni csoportokban 14-20 éves korig. A jelentkező csoportok a regionálisan hozzájuk legközelebb eső fesztiválon indulhattak. A budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium diákjainak nem kellett messzire menni, hiszen a budapesti regionális találkozó egyik színhelye a gimnázium volt. A részletes beszámolót a Sóhajpalota és Arturo Ui c. posztban olvashatjátok.
Wass Albert Országos Verseny
Az iskolánk 4. alkalommal rendezte meg a Wass Albert szavaló- és prózamondó versenyt, melyre sok tehetséges gyermek jelentkezett, s bár mindenki nem nyerhetett, mindenkinek jutott ajándék. A verseny előtt istentiszteletet tartottak, melyen én is részt vettem. Nagyon sokat kellett állni, de nem számított, mert ott lehettem. Majd megkoszorúzták a Wass Albert-szobrot és megkezdődött a verseny. A verseny után mindegyik iskola kapott egy kerámiaalmát, a verseny szimbólumát.
A magyar költészet napja
A magyar költészet napját József Attila születésnapján ünnepeljük 1964. április 11-e óta. Ezen a napon iskolánkban alsósok és felsősök egyaránt résztvettek a műsor előadásában, amiben József Attilára emlékezve az ő verseit szavalták. Ezektől a versektől érezhettük a költészet szépségét, tanulhattunk belőle. Egy 4. osztályos tanuló a műsor közben gyönyörűen énekelt, két 7. osztályos tanuló pedig énekét zenével kísérte. A diákok tapsviharral köszönték meg az előadást.