Álom egy bociról
A Megyei versíró pályázat különdíját Gyuró Miklós 4. b osztályos tanuló nyerte Álom egy bociról című versével.
Ha lenne egy bocikám,
Rozinak hívhatnám.
Tejporral etetném,
bárcsak megtehetném.
Sokat simogatnám,
magamhoz szokatnám.
Vödörből itatnám,
villával aljaznám.
De mindez csak álom,
mert erre még sokat kell várnom.
Apáék nekem úgysem vesznek,
csak ha 14 éves leszek.
Addig a teknősökkel is beérem,
a gazdájuk én és a testvérem.
Kevesebb velük a baj,
és nincs akkora zaj.
Nekem kiváló a memóriám,
így 4 év múlva lesz bocikám.
Hiszen most vagyok tízéves,
tehát az ígéret akkor lesz esedékes.
Ha a szüleimnek nem jutna eszébe,
majd bogarat ültetek a fülükbe.
Hadd mondogassák szépen, csöndesen:
-Bocikát kért a gyermekem!
Megyei versíró pályázat - különdíjas Boci-vers
A Megyei versírópályázat különdíját Gyuró Miklós 4. b osztályos tanuló, a Hajdúdorogi Móra Tehetségpont diákja nyerte el Álom egy bociról című versével. A művet az Álom egy bociról c. posztban olvashatjátok el.
Tehetséggondozás: középpontban a vers
A Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium tehetségpályázatának köszönhetően két szakkör is működik az intézmény falai között.
Az egyik műhelyfoglalkozáson a média világa iránt érdeklődő fiatalok vehetnek részt, a másikban pedig azok a diákok, akik elsősorban humán beállítottságúak. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a szakkör tagjai az irodalmat és a verseket állították a foglalkozások középpontjába.
A szakkör vezetője Dusicza Erika igazgatóhelyettes elmondta, hogy a vers sokkal több mindenre ad lehetőséget. Nem csupán az irodalom, az adott költő jobb megismerését teszi lehetővé vagy éppen a színészi képességekkel rendelkező tehetségét segít kibontakoztatni, hanem az életben való fellépést is segíti. Egy-egy versmondással olyan képességekkel gazdagodhat egy fiatal: mint a határozottság, a magabiztosság, ami a későbbiekben, például egy állásinterjún előnyhöz juttathatja majd a diákot.
SPN és az elektrográfiák
A miskolci Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria Feledy-házában Vass Tibor József Attila-díjas költő, képzőművész elektrográfiáit állította ki és ekkor debütált az a kötet is, amelyben a versek mellett a képzőművészeti alkotások is szerepeltek.
Az SPN-médiaszakkör tagjaiként fotókat és videót is készítettünk az eseményről, érdekes volt pl. a megnyitó részét képező performansz filmanyagának a rögzítése, vagy a közönség fotózása. A kiállítással és a kiállítótérrel még előtte megismerkedtünk, így az eseményen már otthonosan mozogtunk a tárlat installációi között.
Mélyvízben az SPN médiaszakkör
Szinte még meg sem alakult ez év január végén a Spanyolnátha művészeti folyóirat égisze alatt, az INTRO Tehetséggondozó és Művészetpedagógiai Program keretén belül az SPN-médiaszakkör, tagjainak máris komoly kihívás elé kellett nézni. Mi voltunk azok, akik Vass Tibor József Attila-díjas költő, képzőművész február 4-én nyíló kiállításának technikai stábját alkottuk és feladatunk volt a megnyitó eseményeinek rögzítése is. Erről bővebben Az SPN és az elektrográfiák c. posztban írunk.
Költészet napja - kicsit másképp
Költészet napja - flashmobbal. Ilyen rendhagyó módon emlékeztünk idén a versünnepre, melynek szervezői a 10.a osztály lelkes diákjai voltak, akik közös szavalásra hívták iskolánk (ÁFG, Pécs) alsós tanulóit. Először Petőfi verse hangzott el modernizált formában, nagy derültséget keltve a kicsik körében, majd a Bóbitát szavaltuk el mindannyian.
Országos prózamondó siker a Harmatban...
A Kőbányai Harmat Általános Iskolában egyre több tehetséges vers- és és prózamondó próbálgatja szárnyait. A kerületi szép versenyeredmények mellett most egy igazi országos sikernek örülhetünk. Sztrihó Natália 2. osztályos tanulónk ugyanis a Tanítók Egyesülete országos prózamondó versenyén II. helyezést ért el. Igazán szép eredmény! Gratulálunk!
Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázat nyertesei
Az Írók Alapítványa, az Írók Szakszervezete, a Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvári Tinódi Gimnázium által közösen megrendezett Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázatra több mint kétszáz mű érkezett.
A beküldött munkákat neves írókból, költőkből, irodalomtudósokból álló zsűri bírálta el, amelynek tagjai Baán Tibor költő, Bertha Zoltán irodalomtörténész, Gere Zsolt költő, irodalomtörténész, Jámborné Balog Tünde prózaíró, Kemény István költő, Mezey Katalin költő, műfordító, Papp Márió költő, műfordító, Szénási Zoltán irodalomtörténész és Vörös István költő, műfordító voltak.
A díjakat három kategóriában osztották ki:
- Verskategóriában aranyminősítést kapott Dobány Péter Lajosmizséről, ezüstminősítést vehetett át Szabó Csanád Békéscsabáról, bronzminősítésben részesült Papp Kamilla Szabadkáról és Vida Kamilla Bóly községből.